V sredo, 14. aprila 2022 je v bazenu Tivoli potekalo mestno šolsko prvenstvo v plavanju. Na tekmovanju je Nadja Aymova (1.A) s časom 1:11.95min osvojila naslov mestne prvakinje v disciplini 100m prosto. Nande Gašparšič (4.C) je v isti disciplini z osebnim rekordom 59.49s, osvojil odlično tretje mesto. Obe šentviški štafeti sta osvojili pokal za tretje mesto 4x50m prosto. Fantje so plavali v postavi: Ilar, Gašparič, Rotar in Čufer. Dekleta so plavala v postavi: Ovijač, Žnidaršič, Alymova in Pinterič. V finalne boje so se uvrstili tudi: Naja Pinterič (1.C) ki je osvojila dve četrti mesti  in sicer v disciplinah 50m prsno in 100m prosto, Tilen Kovač (3.D) je osvojil četrto mesto v disciplini 50m prsno, Jakob Praprotnik (3.D) je v finalu discipline 50m prsno zasedel sedmo mesto.