Poleti je med 23. in 29. julijem 2017 na Madžarskem potekal Olimpijski festival evropske mladine (OFEM). Slovenijo sta na tem tekmovanju zastopali tudi naši dijakinji. Tara Keber (2.D) je nastopila v teku na 100 metrov z ovirami, kjer je osvojila deveto mesto in le za pet stotink zgrešila uvrstitev v finale. Eva Zatkovič (2.C) je bila članica odbojkarske ekipe, ki je osvojila peto mesto. Tekmovanje OFEM poteka pod okriljem Evropskega olimpijskega komiteja in predstavlja največji športni dogodek za mlade športnike stare med 14. in 17. letom.

Tara Keber

Eva Zatkovič

Pretekli vikend sta se naši dijakinji Hana Burja 2.C in Zala Čebulj 1.A udeležili Svetovnega prvenstva v street dance showu. Hana Burja je bila članica ekipe, ki je osvojila naslov svetovnih prvakinj v kategoriji članskih formacij in tretje mesto v kategoriji malih članskih formacij. Zala Čebulj je bila članica mladinske ekipe, ki je osvojila naslov mladinskih svetovnih prvakov v mali skupini. Čestitamo!