V torek, 14. 5., je na Gimnaziji Murska Sobota in Srednji poklicni in tehniški šoli Murska Sobota potekalo že 53. Srečanje mladih raziskovalcev Slovenije. Na srečanje so se uvrstili učenci in dijaki z najboljše ocenjenimi raziskovalnimi nalogami na 16. mestnih in regijskih srečanjih. V 1. krogu državnega tekmovanja je tako sodelovalo 883 osnovnošolcev in srednješolcev z več kot 500 nalogami, izmed katerih se je v 2. krog uvrstilo 241 raziskovalnih nalog, ki jih je pod mentorstvom 369 mentorjev izdelalo 417 osnovnošolcev in srednješolcev.

Z naše šole sta se na zaključno 53. Srečanje mladih raziskovalcev Slovenije uvrstili Nina Trdan in Mia Šket, 3. F. Z raziskovalno nalogo »Vpliv živali na nivo kortizola pri dijakih«, ki sta jo izdelali pod mentorstvom ge. Tjaše Medvešek, sta na področju biologije osvojile tretje mesto in s tem srebrno priznanje.