Šport

Dijakinje državne prvakinje v štafetnem teku 4x100m

Dijakinje Gimnazije Šentvid Nika Ude, Tara Keber, Lara Jagodnik in Staska Udvanc, so v sredo, 17. maja. 2017, na šolskem državnem prvenstvu v Mariboru, postale državne prvakinje v štafetnem teku 4x100m. Lahko jih pohvalimo z  odličnim dosežkom 48.46 sekunde, kar je le nekaj stotink oddaljeno od državnega rekorda.

Primož Praprotnik

Fantje obranili naslov mestnih prvakov v košarki 3×3

Na Kodeljevem je 17. 5. 2017, potekalo mestno tekmovanje v košarki 3×3. V konkurenci dijakov je v dramatičnem finalu z zmago proti gimnaziji Bežigrad z 21 proti 20 osvojila naslov mestnih prvakov ekipa naše šole, ki so jo sestavljali: Jure Ličen, Luka Rakar, Erik Groznik in Dan Osrečki.

Šolo sta predstavljali še dve ekipi v konkurenci fantov in ekipa deklet, ki je osvojila skupno tretje mesto.

Jaka Fetih

Prvo in drugo mesto v športnem plezanju

V torek, 16. maja 2017, je v dvorani plezalnega centra Ljubljana, potekalo mestno prvenstvo v športnem plezanju. Lučka Rakovec je osvojila naslov mestne prvakinje, Amadej Bertoncelj pa je osvojil drugo mesto.

Čestitamo!

Odlični nastopi na mestnem tekmovanju v atletiki

Dijakinje in dijaki so odlično nastopili na mestnem tekmovanju v atletiki. Na najvišjo stopničko so stopili: Lucija Šušteršič v teku na 1000 metrov, Nika Ude v skoku v daljino, Klara Videmšek v skoku v višino, Tara Keber, Nika Ude, Staska Udvanc in Lara Jagodnik so zmagale v štafetnem teku, Tara Keber je osvojila drugo mesto v teku na 100 metrov in Domen Davidovič drugo mesto v teku na 1000 metrov.

Čestitamo!

Svetovno prvenstvo srednjih šol v košarki

V soboto se je končalo svetovno prvenstvo srednjih šol v košarki, ki je letos potekalo v Poreču in je trajalo od nedelje, 30. aprila. Na tekmovanju je nastopilo 60 ekip iz 32 držav v konkurenci deklet in fantov.

Naši fantje so na tekmovanju kljub 6 zmagam in le enem porazu zasedli odlično 9 mesto. V skupinskem delu so dosegli 3 zmage. Proti Belgiji s 63 proti 44, Cipru s 74 proti 41 in Irski z 88 proti 35 ter osvojili prvo mesto v skupini.

V tekmi za izločanje so se nato pomerili z ekipo Grčije, ki je bila močnejša s 86 proti 63, kar je pomenilo nadaljevanje tekmovanja za razvrstitev od 9. do 16. mesta. Tam so fantje ponovno dosegli 3 zmage. Proti Estoniji s 64 proti 58, Braziliji s 65 proti 56 in nazadnje proti Izraelu s 70 proti 55, s katerim smo se na zadnjem prvenstvu pomerili v tekmi za 3. mesto in bili takrat poraženi.

Čeprav gre za srednješolsko svetovno prvenstvo je potrebno povedati, da so vse boljše druge ekipe pravzaprav nacionalne, regijske ali vsaj klubske selekcije katerih dijaki obiskujejo šolo z njim prilagojenim programom. Tako je bilo letos prvenstvo zanesljivo najbolj kakovostno doslej, konkurenca pa najbolj zgoščena.

Na prvenstvu smo imeli tudi Večer narodov, kjer je bila naša stojnica najbolj oblegana med vsemi 32-imi. Posebej so pritegnile domače dobrote, ki so nam jih pomagali pripraviti tudi starši naših igralcev, ki so nas zvesto spremljali tudi na tekmah. Za zaključek so fantje še zablesteli s plesnim nastopom, tako da smo Slovenijo pokazali v res lepi luči.

Šolsko ekipo so na tekmovanju zastopali: Rok Korelc, Matevž Mlakar, Žiga Likar, Maks Klajnšček, Matic Eržen, Jure Ličen, Erik Groznik, Nejc Grajzar, Luka Rakar, Filip Drobnič, Martin Leskovšek in Dan Osrečki. Ekipo sta vodila Nejc Višnikar in Slavko Vujin, vodja odprave pa je bil mag. Jaka Fetih.

Veliko finančno pomoč pri udeležbi na prvenstvu nam je letos prispeval Renault Nissan Slovenija, za kar se mu tudi najlepše zahvaljujemo.

Jaka Fetih

Prva medalja na evropskem prvenstvu U19 v badmintonu

Miha Ivanič, dijak gimnazije Šentvid, in njegova soigralka Nika Arih sta na Evropskem prvenstvu U 19 v mešanih dvojicah, ki poteka v Mulhousu v Franciji osvojila 3. mesto.
Tako sta osvojila prvo medaljo v zgodovini slovenskega badmintona, Miha pa se je med posamezniki uvrstil med 16 najboljših.

Čestitamo

Uspešen nastop v kadetski odbojkarski reprezentanci

Naša dijakinja Eva Zatković (1.C), je kot članica kadetske odbojkarske reprezentance Slovenije, odlično nastopala na Evropskem kadetskem prvenstvu na Nizozemskem. Slovenija je na tem tekmovanju osvojila odlično peto mesto. Ta dosežek jih je uvrstil na letošnje Svetovno prvenstvo v Argentini in na Olimpijske igre mladih na Madžarskem. Čestitamo!

Košarkarji postali mestni prvaki

Z zmago nad prvo ekipo gimnazije Bežigrad, so fantje prve ekipe košarkarjev brez poraza osvojili naslov mestnih prvakov.

Odlično so igrali tudi mlajši, ki so po porazu proti prvi bežigrajski ekipi zanesljivo premagali drugo in osvojili končno 4. mesto.

Rezultate in lestvico najdete tukaj.

____________________________________________________________________________________________________________________________________

Odličen uspeh Naje Miklič

Naša dijakinja  Naja Miklič, 1. e,

je dosegla odlične rezultate na Državnem prvenstvu v ženski in moški športni gimnastiki 2016, ki je potekalo nedeljo 11.12.2016 v Športni dvorani Leona Štuklja v Novem mestu.

V kategoriji mladinke je osvojila 3. mesto v mnogoboju (skupni seštevek vseh štirih orodij), 1.mesto na gredi, 2. mesto na preskoku in 3. mesto na bradlji in 1. mesto ekipno (GiB Šiška).

Naji iskreno čestitamo za dosežene odlične rezultate.

Šentviški plesni dan v olimpijskem Sočiju v Rusiji

Naša dijakinja Julija Horvat Zeilhofer in soplesalec Luka Brulc sta v akrobatskem rock and rollu na tekmovanju za svetovni pokal med 30 pari zasedla odlično 2. mesto.

Jak Kavčič pa je s soplesalko Špelo Žmuc Škrab z uvrstitvijo v finale svetovnega prvenstva do 18 let in s končnim 6. mestom med starejšimi mladinci dosegel svoj najboljši rezultat.

Iskreno čestitamo!

Naša dijakinja mladinska svetovna prvakinja

Zala Perčič (1.d) si je v četrtek, 10. 12. 2016, v paru z Maso Pušnik, v Mikolajkiju na Poljskem priplesala naslov mladinske svetovne prvakinje v kategoriji moderni pari mladinci. Na prvenstvu je v hudi konkurenci najboljših 65 solistk sveta osvojila tudi odlično 5. mesto v kategoriji moderne solistke – mladinke.